Bulvių auginimas: nuo sodinimo iki ravėjimo

Persikėlėte iš Jurbarko miesto centro į aplinkinį kaimelį ar nuošalesnę vietą? Jums jau seniai pabodo gyvenimas Jurbarko miesto centre? Pavargote nuo miesto šurmulio? Kaime jaučiatės kur kas ramiau ir galite gyventi pilnavertį gyvenimą natūralios gamtos apsuptyje? Jei taip, turbūt jūs taip pat galvojate ir apie galimybę užsiauginti daug šviežių daržovių bei vaisių? Didelė dalis žmonių, kurie nusprendžia gyvenimą mieste iškeisti į gyvenimą kaime, galvoja ir apie ekologišką ūkininkavimą. Tiesą sakant, jau ne vienerius metus ekologinio ūkio idėja mūsų šalyje tampa vis populiaresnė ir sulaukia vis didesnio vartotojų dėmesio. Žinoma, ekologiškas ūkis visuomet reikalauja nemenkos priežiūros ir didžiulių pastangų, todėl visų pirma jūs turėtumėte priimti labai gerai apgalvotą sprendimą. Net jei jūs norite užveisti savo paprastą sodą, tai vis tiek reikalaus didelių pastangų.

Jei jūs tikrai norite užsiimti ekologiniu ūkininkavimu, tuomet turėtumėte pagalvoti apie tai, kas jūsų žemėje augtų geriausiai. Pavyzdžiui, jei dalyje žemės nuspręsite auginti bulves, nepamirškite, kad bus reikalingas ir bulvių ravėjimas, o tai reiškia, kad turėsite turėti ir atitinkamą tam pritaikytą įrangą. Žinoma, bulvių ravėjimas nėra vienintelė užduotis, kuria turėtumėte pasirūpinti. Kuo daugiau skirtingų daržovių ir vaisių nuspręsite auginti, tuo daugiau darbų turėsite atlikti. Be abejo, jums būtų naudinga pasitarti su šios srities profesionalais, kurie žino, kas galėtų būti tinkamiausia, kokius sprendimus būtų naudingiausia pritaikyti, kokias kultūras turėtumėte auginti, kokių sprendimų reikėtų vengti ir kt. Kuo daugiau dėmesio ir pastangų tam skirsite, tuo jums bus lengviau judėti pirmyn, kartu išvengiant ir bet kokių didesnių sunkumų.

Bulvių auginimas nėra labai sudėtingas, todėl praktiškai kiekvienas sodas Lietuvoje turi bent lysvę ar dvi, skirtas būtent bulvėms. Bulves sodinti paprasta: tereikia į suartą dirvą sudėti praėjusį kartą nukastų bulvių kelių sprindžių atstumu viena nuo kitos. Tuomet jas reikia patręšti ir retkarčiais palaistyti. Pats bulvių auginimas tikrai nėra sudėtingas. Bulvių priežiūra – taip pat. Sunkiausia ir daugiausia laiko užimti užduotis – bulvių kasimas.

Kaip bebūtų, nusprendę pradėti savo sodą ir net tai paversti komercinio pobūdžio veikla, jūs taip pat turėtumėte numatyti ir tolimesnius veiksmus, kurie užtikrintų efektyvią jo priežiūra. Be jau išvardintų patarimų auginant bulves, būkite tikri susirasti ir kitų patarimų sodo priežiūrai. Jūsų sodas turėtų būti gerai prižiūrimu, nes auginti bulves ar kitus maistinius augalus – ne juokas. Tuomet jūsų laikas, darbas ir pastangos nenueitų perniek. Taigi, kaip jau supratote, viskas visuomet turėtų prasidėti nuo planavimo. Tai leidžia užtikrinti, kad visas procesas būtų daug sklandesnis ir efektyvesnis. Jei šių svarbių detalių nepamiršite ir turėsite labai aiškią viziją, galiausiai galėsite įkurti puikiai žinomą ekologinį ūkį.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *