Nesusigundė lengvais pinigais

Kelių eismo taisyklių pažeidimas gali būti tik klaida, o kyšio davimas – jau nusikaltimas. Kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai. Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad būtumėte patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

  Birželio 20 dieną Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai, patruliuodami Jurbarko r. sav., sustabdė „VW Multivan“ automobilį, kurį vairavo 46-erių vyras. Pareigūnams patikrinus automobilio vidų, pastebėta, kad trys keleiviai, sėdintys galinėse sėdynėse, nebuvo prisisegę saugos diržų, nors jie automobilyje yra įrengti. Visiems trims keleiviams buvo paaiškinta, kad už šį pažeidimą jiems bus surašyti administracinio tesės pažeidimo protokolai. Policijos pareigūnams pradėjus rašyti protokolą, prie jų tarnybinio automobilio priėjo „VW Multivan“ vairuotojas ir prašė, kad protokolai už KET pažeidimą keleiviams nebūtų rašomi, kad geriau susitarti vietoje, esą tai būtų geriau ir jiems, ir policijos pareigūnams. Pilietis buvo perspėtas, kad už bandymą papirkti gresia baudžiamoji atsakomybė, tačiau į tai jis nereagavo, sakydamas, kad pats 10 metų yra dirbęs šioje sistemoje, ir per atidarytą vairuotojo langą į vidų ant durų rankenos padėjo 50 eurų kupiūrą. Tačiau Kelių policijos skyriaus pareigūnai nesusigundė lengvais pinigais, ir pilietis buvo pristatytas į Jurbarko r. PK tolimesniam tyrimui.

Atminkite:

–         jokios baudos grynaisiais pinigais policijos pareigūnui negali būti mokamos. Bet koks grynųjų pinigų davimas pareigūnui bus vertinamas kaip kyšis;

–         daugelyje policijos automobilių įrengtos vaizdo kameros, o asmens bendravimas su policijos pareigūnu įrašomas ir bet kokie asmens neteisėti veiksmai bus užfiksuoti;

–         pasiūlius, pažadėjus ar davus kyšį Jums gali grėsti baudžiamoji atsakomybė iki 7 metųlaisvės atėmimo;

–         davę kyšį net iki 15 metų negalėsite būti ramus, kad tokie duomenys nepasieks teisėsaugos ir Jums nebus pateikti įtarimai.

Kaip elgtis, jei jaučiatės provokuojamas duoti kyšį?

Nepasiduokite pagundai ir apie tai nedelsdamas praneškite telefonu 112. Įstatymas numato atleidimą nuo atsakomybės, jei nedelsdamas pranešėte apie tai, kad iš Jūsų buvo reikalaujama ar buvote provokuojamas duoti kyšį ir jį davėte.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *